Kelly Rutherford • Biography

25. března 2011 v 14:59 | Leah^^ |  GG • other actors
Postava v GG: Lily van der Woodsen
Kelly Deane Melissa Rutherford se narodila v městě Elizabethtown ve státě Kentucky. Její matka, modelka a spisovatelka Ann Edwardsová byla již v té době rozvedená s jejím otcem. Kelly má ještě mladšího bratra Anthonyho a dvě mladší sestry: Courtney a Lindsey. V 17 letech se přestěhovala do New Yorku a živila se modelingem a natáčením reklam.
Svou hereckou kariéru začala v 80. letech, kdy se objevila po boku Lukea Perryho v seriálu LOVING a na přelomu 80. a 90. let získala roli v seriálu GENERATIONS, díky které Kelly byla a stále je známou celebritou zejména v Turecku. Její role Stephanie "Sam" Whitmore v tomto seriálu ovlivnila smýšlení Turků natolik, že přirovnávání k její postavě Sam se stala součástí jejich běžného života.

Kelly následně utužila svou popularitu v Turecku tím, že natočila několik reklam pro turecký trh a objevila se na tureckém celonárodním hudebním festivalu. V letech 1996 - 1999 hrála postavu Megan Lewis v seriálu MELROSE PLACE.
V roce 1994 se objevila po boku Nicka Nolteho a Julie Roberts v romantické krimi komedii ZBOŽŇUJU TRABLE. V roce 1996 si zahrála společně s Tiffani-Amber Thiessen v mysteriózním hororu POHŘBENÁ TAJEMSTVÍ a ve stejném roce získala hlavní roli v romantickém dramatu natočeném podle románu Danielle Steel NENÍ VĚTŠÍ LÁSKY. V tomto dramatu hraje mladou ženu Edwinu, která při potopení Titanicu přišla o své rodiče i snoubence a nyní se sama potýká s výchovou tří dětí ve snaze udržet křehké rodinné vztahy a překonat bolestivé vzpomínky na smrt rodičů i svého snoubence. V roce 2000 pak získala hlavní ženskou roli v thrilleru ANDĚLÉ NIKDY NESPÍ stejně jako v thrilleru TAJNÁ VÁLKA a objevila se i v malé roli ve filmu VŘÍSKOT 3. V současné době ji můžeme vidět v seriálu z prostředí manhattanské společenské smetánky GOSSIP GIRL jako Lily van Der Woodsen. Říká, že jako herečku ji nejvíce ovlivnily herečky Carole Lombard, Gloria Grahame a Marlene Dietrich.
V červnu 2001 se poprvé provdala - jejím manželem se stal Carlos Tarajano, ale jejich manželství vydrželo jen půl roku - rozvedli se v lednu 2002. V srpnu 2006 se provdala znovu - tentokrát za německého obchodníka Daniela Giersche a o dva měsíce později se jim narodil syn Hermes Gustaf. Ani příchod druhého dítěte, které se má narodit v červnu 2009, však toto manželství nezachránil - Kelly již v prosinci 2008 podala žádost o rozvod. Ve volném čase cvičí jógu, zejména se svými dvěma kolegyněmi ze seriálu MELROSE PLACE s Lisou Rinna a Marcií Cross.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama