Penn Badgley • Biography

25. března 2011 v 14:49 | Leah^^ |  PEN BADGLEY
Postava v GG: Dan Humphrey
Celé jméno tohoto amerického herce, známého především ze seriálu americké televizní stanice CW GOSSIP GIRL, zní Penn Dayton Badgley. Narodil se v Baltimoru, nicméně dětství strávil v Richmondu a také Seattlu, kde účinkoval v dětském hudebním divadle (Seattle Children's Theater).
Zájem o herectví projevoval již ve velmi útlém věku. V jedenácti letech se proto spolu s matkou přestěhoval do Los Angeles. Poprvé se objevil na televizní obrazovce roku 1999 v seriálu WILL A GRACE. Následovala role Phillipa Chancellora IV v seriálu MLADÍ A NEKLIDNÍ, za kterou byl roku 2001 nominován na cenu Young Artist Award.Následující rok byl obsazen do hlavní role v seriálu DO OVER (2002), kde představoval 34 letého muže, který dostane druhou šanci, když se přesune zpět do roku 1980, kdy mu bylo 14 let. Seriál byl však po první sérii zrušen.

Do širšího podvědomí se Badgley dostal v seriálu THE MOUNTAIN (2004 - 2005), seriál byl ovšem znovu zrušen po první sérii. To samé se stalo s dalším seriálem THE BEDFORD DIARIES (2006), kde měl Badgley hlavní roli. Štěstí se na něj usmálo v roce 2007, kdy byl obsazen do seriálu GOSSIP GIRL jako Dan Humphrey, za jehož ztvárnění byl nominován na Teen Choice Award.

Za zmínku také stojí jeho role ve sportovním dramatu NAVĚKY SILNÝ (2008), nebo JOHN TUCKER MUSÍ ZEMŘÍT (2006). V současnosti žije v New Yorku. Je také hudebně nadaný, ve volném čase skládá hudbu, zpívá a hraje na kytaru. Je fanouškem fotbalu.
 


Anketa

Líbí se ti na tomto blogu? :)

Ano.
Ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama